AVX Corporation TAJA104M035R
TAJA104M035R picture photo
Mfg. Part Number
TAJA104M035R
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 35V 20% 1206
Datasheet Download
TAJA104M035R.pdf
Availability of TAJA104M035R
QUANTITY
TAJA104M035R Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA104M035R
Internal Part NumberEIS-TAJA104M035R
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)24 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA104M035R
Related LinksTAJA10, TAJA104M035R Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA104M035R Details Description
Related parts for TAJA104M035R
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
IC TRANS NPN RF LOW NOISE SC70-4 datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 267MHZ 516BGA datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.83K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CHIP 80 OHM 1000MA 1806 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS 0.6MM GOLD datasheet.pdf