AVX Corporation TAJA106M004RNJ
TAJA106M004RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJA106M004RNJ
Brief Description
CAP TANT 10UF 4V 20% 1206
Datasheet Download
TAJA106M004RNJ.pdf
Availability of TAJA106M004RNJ
QUANTITY
TAJA106M004RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA106M004RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJA106M004RNJ
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA106M004RNJ
Related LinksTAJA106, TAJA106M004RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA106M004RNJ Details Description
Related parts for TAJA106M004RNJ
TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 18-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 5.1K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 22 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TEST SOCKET datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf