AVX Corporation TAJA107M002RNJ
TAJA107M002RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJA107M002RNJ
Brief Description
CAP TANT 100UF 2.5V 20% 1206
Datasheet Download
TAJA107M002RNJ.pdf
Availability of TAJA107M002RNJ
QUANTITY
TAJA107M002RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA107M002RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJA107M002RNJ
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2.5V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.4 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA107M002RNJ
Related LinksTAJA107, TAJA107M002RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA107M002RNJ Details Description
Related parts for TAJA107M002RNJ
IC LI-ON LINEAR CHRG MGMT 10-SON datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 130VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf