AVX Corporation TAJA226K004YNJ
TAJA226K004YNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJA226K004YNJ
Brief Description
CAP TANT 22UF 4V 10% 1206
Datasheet Download
TAJA226K004YNJ.pdf
Availability of TAJA226K004YNJ
QUANTITY
TAJA226K004YNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA226K004YNJ
Internal Part NumberEIS-TAJA226K004YNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA226K004YNJ
Related LinksTAJA226, TAJA226K004YNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA226K004YNJ Details Description
Related parts for TAJA226K004YNJ
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
EX3 DEBURRING WHEEL 12" 8S FIN datasheet.pdf
LUG ALUMINUM MECH 4 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf