AVX Corporation TAJA336K002RNJ
TAJA336K002RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJA336K002RNJ
Brief Description
CAP TANT 33UF 2.5V 10% 1206
Datasheet Download
TAJA336K002RNJ.pdf
Availability of TAJA336K002RNJ
QUANTITY
TAJA336K002RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA336K002RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJA336K002RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2.5V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.7 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA336K002RNJ
Related LinksTAJA336, TAJA336K002RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA336K002RNJ Details Description
Related parts for TAJA336K002RNJ
REGULTR -5.2V 1.0A 3PIN SMD T/R datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MINI UHF PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 250V 1A TO-39 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206 datasheet.pdf