AVX Corporation TAJA684K050RNJ
TAJA684K050RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJA684K050RNJ
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 50V 10% 1206
Datasheet Download
TAJA684K050RNJ.pdf
Availability of TAJA684K050RNJ
QUANTITY
TAJA684K050RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA684K050RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJA684K050RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)7.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA684K050RNJ
Related LinksTAJA684, TAJA684K050RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA684K050RNJ Details Description
Related parts for TAJA684K050RNJ
ADAPTER MOD RJ45 6WAY TIP/RING datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W 15 AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 4K OHM 1610 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
11 POS EP 2.5 HDR, GLOW WIRE datasheet.pdf