AVX Corporation TAJA684M025RNJ
TAJA684M025RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJA684M025RNJ
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 25V 20% 1206
Datasheet Download
TAJA684M025RNJ.pdf
Availability of TAJA684M025RNJ
QUANTITY
TAJA684M025RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJA684M025RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJA684M025RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)10 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJA684M025RNJ
Related LinksTAJA684, TAJA684M025RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJA684M025RNJ Details Description
Related parts for TAJA684M025RNJ
XFRMR LAMINATED 4VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
PAC-QTUM-HE20-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 28POS datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
JQ RELAY 1 FORM A 5V datasheet.pdf
8MM RGB LED LAMP COMMON CATHODE datasheet.pdf