AVX Corporation TAJB154K050RNJ
TAJB154K050RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJB154K050RNJ
Brief Description
CAP TANT 0.15UF 50V 10% 1210
Datasheet Download
TAJB154K050RNJ.pdf
Availability of TAJB154K050RNJ
QUANTITY
TAJB154K050RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJB154K050RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJB154K050RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)17 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJB154K050RNJ
Related LinksTAJB154, TAJB154K050RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJB154K050RNJ Details Description
Related parts for TAJB154K050RNJ
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SLDSW 10A 0.5M EXIT=LFT NO ACTUA datasheet.pdf
INSULATION PUNCH datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 48V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16.1MM ROUND datasheet.pdf