AVX Corporation TAJB225M025RNJ
TAJB225M025RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJB225M025RNJ
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1210
Datasheet Download
TAJB225M025RNJ.pdf
Availability of TAJB225M025RNJ
QUANTITY
TAJB225M025RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJB225M025RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJB225M025RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1210 (3528 Metric)
Size / Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)0.083" (2.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJB225M025RNJ
Related LinksTAJB225, TAJB225M025RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJB225M025RNJ Details Description
Related parts for TAJB225M025RNJ
D-Sub Connector Plug, Male Pins 20 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FILTER EMI 1.4 UF L TYPE datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 7POS FREE SLD TAIL datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 32TQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 55POS 0.30MM R/A datasheet.pdf