AVX Corporation TAJC225M050RNJ
TAJC225M050RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJC225M050RNJ
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 50V 20% 2312
Datasheet Download
TAJC225M050RNJ.pdf
Availability of TAJC225M050RNJ
QUANTITY
TAJC225M050RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJC225M050RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJC225M050RNJ
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJC225M050RNJ
Related LinksTAJC225, TAJC225M050RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJC225M050RNJ Details Description
Related parts for TAJC225M050RNJ
CAP CER 1500PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS M12 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 9.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH M/F BASIC 5131501604 datasheet.pdf
RES SMD 123 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
THERMTRANS SELF-LAM LABEL .50 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 500MA 320 MOHM datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
RES ARRAY 22 RES 4.7K OHM 24DRT datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0013UF RADIAL datasheet.pdf