AVX Corporation TAJC685M020SNJ
TAJC685M020SNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJC685M020SNJ
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312
Datasheet Download
TAJC685M020SNJ.pdf
Availability of TAJC685M020SNJ
QUANTITY
TAJC685M020SNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJC685M020SNJ
Internal Part NumberEIS-TAJC685M020SNJ
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)2 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJC685M020SNJ
Related LinksTAJC685, TAJC685M020SNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJC685M020SNJ Details Description
Related parts for TAJC685M020SNJ
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 3.12M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 26POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.00 MHZ 18.0PF SMD datasheet.pdf