AVX Corporation TAJC685M035RNJ
TAJC685M035RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJC685M035RNJ
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2312
Datasheet Download
TAJC685M035RNJ.pdf
Availability of TAJC685M035RNJ
QUANTITY
TAJC685M035RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJC685M035RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJC685M035RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJC685M035RNJ
Related LinksTAJC685, TAJC685M035RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJC685M035RNJ Details Description
Related parts for TAJC685M035RNJ
CONN RECEPT 14POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A SPAK-3 datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 376 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
DSUB 9 F NMB datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 4A D2PAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 28A TO-247 datasheet.pdf