AVX Corporation TAJD106J035RNJ
TAJD106J035RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD106J035RNJ
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 5% 2917
Datasheet Download
TAJD106J035RNJ.pdf
Availability of TAJD106J035RNJ
QUANTITY
TAJD106J035RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD106J035RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD106J035RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD106J035RNJ
Related LinksTAJD106, TAJD106J035RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD106J035RNJ Details Description
Related parts for TAJD106J035RNJ
CAP FILM 0.56UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 15NS 84PLCC datasheet.pdf
DGTL O-SCOPE 70MHZ 2CH 1GS/S datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 80MA 400 MOHM datasheet.pdf