AVX Corporation TAJD226K020Y
TAJD226K020Y picture photo
Mfg. Part Number
TAJD226K020Y
Brief Description
CAP TANT 22UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
TAJD226K020Y.pdf
Availability of TAJD226K020Y
QUANTITY
TAJD226K020Y Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD226K020Y
Internal Part NumberEIS-TAJD226K020Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PCN Part NumberTAJ Series Suffix 08/Dec/2008
Standard Package500
SeriesTAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD226K020Y
Related LinksTAJD22, TAJD226K020Y Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD226K020Y Details Description
Related parts for TAJD226K020Y
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
IC INVERTER 1-INPUT SC70-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1410 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SQUARE #3 8.25" datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 0.100 SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf