AVX Corporation TAJD226K025RNJ
TAJD226K025RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD226K025RNJ
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
TAJD226K025RNJ.pdf
Availability of TAJD226K025RNJ
QUANTITY
TAJD226K025RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD226K025RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD226K025RNJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PCN Part NumberTAJ Series Suffix 08/Dec/2008
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD226K025RNJ
Related LinksTAJD226, TAJD226K025RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD226K025RNJ Details Description
Related parts for TAJD226K025RNJ
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
VERTICAL DDR3 DIMM 240 POSITION datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.7V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
RES 15.2 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 240MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf