AVX Corporation TAJD226K025RNJ
TAJD226K025RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD226K025RNJ
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
TAJD226K025RNJ.pdf
Availability of TAJD226K025RNJ
QUANTITY
TAJD226K025RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD226K025RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD226K025RNJ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PCN Part NumberTAJ Series Suffix 08/Dec/2008
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
SeriesTAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD226K025RNJ
Related LinksTAJD226, TAJD226K025RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD226K025RNJ Details Description
Related parts for TAJD226K025RNJ
MKR WIRE CLIP ON B/W 60 PC datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS STR GOLD T/H datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 100QFP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 16A 8SOIC datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 16 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf