AVX Corporation TAJD226M035RNJ
TAJD226M035RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD226M035RNJ
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TAJD226M035RNJ.pdf
Availability of TAJD226M035RNJ
QUANTITY
TAJD226M035RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD226M035RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD226M035RNJ
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD226M035RNJ
Related LinksTAJD226, TAJD226M035RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD226M035RNJ Details Description
Related parts for TAJD226M035RNJ
IC MULTIPLEXER QUAD 2INP 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .032-.046" .240" datasheet.pdf
IC CTRLR HOW SWAP SGL 16-QSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 12.1KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 98POS datasheet.pdf