AVX Corporation TAJD226M035RNJ
TAJD226M035RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD226M035RNJ
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
TAJD226M035RNJ.pdf
Availability of TAJD226M035RNJ
QUANTITY
TAJD226M035RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD226M035RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD226M035RNJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PCN Part NumberTAJ Series Suffix 08/Dec/2008
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD226M035RNJ
Related LinksTAJD226, TAJD226M035RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD226M035RNJ Details Description
Related parts for TAJD226M035RNJ
IDC CABLE - MSD26K/MC26F/MCS26K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 52POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 71.4VC P600 datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
INSERT FEMALE 5POS CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V JB 1206 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 20POS datasheet.pdf