AVX Corporation TAJD336M010Y
TAJD336M010Y picture photo
Mfg. Part Number
TAJD336M010Y
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TAJD336M010Y.pdf
Availability of TAJD336M010Y
QUANTITY
TAJD336M010Y Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD336M010Y
Internal Part NumberEIS-TAJD336M010Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PCN Part NumberTAJ Series Suffix 08/Dec/2008
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD336M010Y
Related LinksTAJD33, TAJD336M010Y Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD336M010Y Details Description
Related parts for TAJD336M010Y
SIDAC MC BI 90V 400A DO-214AA datasheet.pdf