AVX Corporation TAJD686M010RNJ
TAJD686M010RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJD686M010RNJ
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
TAJD686M010RNJ.pdf
Availability of TAJD686M010RNJ
QUANTITY
TAJD686M010RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJD686M010RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJD686M010RNJ
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJD686M010RNJ
Related LinksTAJD686, TAJD686M010RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJD686M010RNJ Details Description
Related parts for TAJD686M010RNJ
TRANS NPN 40V 0.2A SOT-23 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A SOT223-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 16A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
DSUB 9 F CRIMP G50 ZINC datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf
NBC-R4AC/10G-R4AC/10G-94F/2 0 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 40V CHA MNT datasheet.pdf