AVX Corporation TAJE106K050ANJ
TAJE106K050ANJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJE106K050ANJ
Brief Description
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917
Datasheet Download
TAJE106K050ANJ.pdf
Availability of TAJE106K050ANJ
QUANTITY
TAJE106K050ANJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJE106K050ANJ
Internal Part NumberEIS-TAJE106K050ANJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJE106K050ANJ
Related LinksTAJE106, TAJE106K050ANJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJE106K050ANJ Details Description
Related parts for TAJE106K050ANJ
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 36W 2% TO220 datasheet.pdf
IC MUX 2BIT 8:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
IC FPGA 410 I/O 672BGA datasheet.pdf
CBL 18POS 0.5MM JMPR TYPE A 3" datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 230V datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 620MA 180 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
SCR 1400V 2000A B-PUK datasheet.pdf
SOLDER MASK datasheet.pdf
FUSE HOLDER 250V datasheet.pdf