AVX Corporation TAJE107M025RNJ
TAJE107M025RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJE107M025RNJ
Brief Description
CAP TANT 100UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
TAJE107M025RNJ.pdf
Availability of TAJE107M025RNJ
QUANTITY
TAJE107M025RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJE107M025RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJE107M025RNJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJE107M025RNJ
Related LinksTAJE107, TAJE107M025RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJE107M025RNJ Details Description
Related parts for TAJE107M025RNJ
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CHARGER BATTERY 28-TQFN datasheet.pdf
RENEWAL LIC PLATINUM DISK ID 1YR datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf