AVX Corporation TAJR105M025RNJ
TAJR105M025RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJR105M025RNJ
Brief Description
CAP TANT 1UF 25V 20% 0805
Datasheet Download
TAJR105M025RNJ.pdf
Availability of TAJR105M025RNJ
QUANTITY
TAJR105M025RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJR105M025RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJR105M025RNJ
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJR105M025RNJ
Related LinksTAJR105, TAJR105M025RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJR105M025RNJ Details Description
Related parts for TAJR105M025RNJ
RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 510PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH DIP LOW PROFILE datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.1A 124 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC XO 31.996875MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HDR 54 PIN DUAL ROW LO PRO datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf