AVX Corporation TAJR224M025RNJ
TAJR224M025RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJR224M025RNJ
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 25V 20% 0805
Datasheet Download
TAJR224M025RNJ.pdf
Availability of TAJR224M025RNJ
QUANTITY
TAJR224M025RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJR224M025RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJR224M025RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)21 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJR224M025RNJ
Related LinksTAJR224, TAJR224M025RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJR224M025RNJ Details Description
Related parts for TAJR224M025RNJ
TVS DIODE 16VWM 26VC SOD123FL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 140POS R/A 0.5MM GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
8UF 500V 19.05X41.28 85C AXI datasheet.pdf