AVX Corporation TAJR334M020RNJ
TAJR334M020RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJR334M020RNJ
Brief Description
CAP TANT 0.33UF 20V 20% 0805
Datasheet Download
TAJR334M020RNJ.pdf
Availability of TAJR334M020RNJ
QUANTITY
TAJR334M020RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJR334M020RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJR334M020RNJ
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)25 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeR
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJR334M020RNJ
Related LinksTAJR334, TAJR334M020RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJR334M020RNJ Details Description
Related parts for TAJR334M020RNJ
CONN EDGECARD 160PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO15 datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR DIFFERENTIAL 0-7 H2O datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf