AVX Corporation TAJS105M025RNJ
TAJS105M025RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS105M025RNJ
Brief Description
CAP TANT 1UF 25V 20% 1206
Datasheet Download
TAJS105M025RNJ.pdf
Availability of TAJS105M025RNJ
QUANTITY
TAJS105M025RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS105M025RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS105M025RNJ
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS105M025RNJ
Related LinksTAJS105, TAJS105M025RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS105M025RNJ Details Description
Related parts for TAJS105M025RNJ
IC TRANSLATOR 5V/3.3V 20-SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRC QUAD 24TQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 35.2 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 8MM datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf
500 TB SOCKET MATCH EO datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
FAN 80X32MM 12VDC IP68 50.3CFM datasheet.pdf