AVX Corporation TAJS154M035RNJ
TAJS154M035RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS154M035RNJ
Brief Description
CAP TANT 0.15UF 35V 20% 1206
Datasheet Download
TAJS154M035RNJ.pdf
Availability of TAJS154M035RNJ
QUANTITY
TAJS154M035RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS154M035RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS154M035RNJ
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)21 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS154M035RNJ
Related LinksTAJS154, TAJS154M035RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS154M035RNJ Details Description
Related parts for TAJS154M035RNJ
CONN BACKSHELL DB15 STR METALIZD datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SPLICE 16-20.5AWG THRU datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 6M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 200W datasheet.pdf