AVX Corporation TAJS154M050RNJ
TAJS154M050RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS154M050RNJ
Brief Description
CAP TANT 0.15UF 50V 20% 1206
Datasheet Download
TAJS154M050RNJ.pdf
Availability of TAJS154M050RNJ
QUANTITY
TAJS154M050RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS154M050RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS154M050RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)16 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS154M050RNJ
Related LinksTAJS154, TAJS154M050RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS154M050RNJ Details Description
Related parts for TAJS154M050RNJ
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
ANTENNA 824-896MHZ 13DBD N FML datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 5% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf