AVX Corporation TAJS155M010RNJ
TAJS155M010RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS155M010RNJ
Brief Description
CAP TANT 1.5UF 10V 20% 1206
Datasheet Download
TAJS155M010RNJ.pdf
Availability of TAJS155M010RNJ
QUANTITY
TAJS155M010RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS155M010RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS155M010RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)20 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS155M010RNJ
Related LinksTAJS155, TAJS155M010RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS155M010RNJ Details Description
Related parts for TAJS155M010RNJ
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 164A TO-220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V 10% BX 1206 datasheet.pdf
INCIDATOR INCAND GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.3A 263 MOHM datasheet.pdf
OSC SO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf