AVX Corporation TAJS225M006RNJ
TAJS225M006RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS225M006RNJ
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 6.3V 20% 1206
Datasheet Download
TAJS225M006RNJ.pdf
Availability of TAJS225M006RNJ
QUANTITY
TAJS225M006RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS225M006RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS225M006RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)18 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS225M006RNJ
Related LinksTAJS225, TAJS225M006RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS225M006RNJ Details Description
Related parts for TAJS225M006RNJ
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 409MA 1.2 OHM datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 30V 20MA SOD-323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
4MM BANANA SHRTNG BAR RED datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 65A U8FL datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 511K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf