AVX Corporation TAJS225M020RNJ
TAJS225M020RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS225M020RNJ
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1206
Datasheet Download
TAJS225M020RNJ.pdf
Availability of TAJS225M020RNJ
QUANTITY
TAJS225M020RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS225M020RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS225M020RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)4.5 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS225M020RNJ
Related LinksTAJS225, TAJS225M020RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS225M020RNJ Details Description
Related parts for TAJS225M020RNJ
BUZZ PIEZO CIRC 23MM RADIAL datasheet.pdf
IC SW ANLG CMOS SPST N/O 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 429MA 380 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 250VAC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 2W SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf