AVX Corporation TAJS226K006RNJ
TAJS226K006RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS226K006RNJ
Brief Description
CAP TANT 22UF 6.3V 10% 1206
Datasheet Download
TAJS226K006RNJ.pdf
Availability of TAJS226K006RNJ
QUANTITY
TAJS226K006RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS226K006RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS226K006RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS226K006RNJ
Related LinksTAJS226, TAJS226K006RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS226K006RNJ Details Description
Related parts for TAJS226K006RNJ
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
INSULATOR FOR BU-27 SERIES WHITE datasheet.pdf
RFID ANTENNA BISTATIC 915MHZ datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 47UH SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 31A SOT-227 datasheet.pdf
RES 267K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
UM108-8AI/SI/ACI30 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.83A 25 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 15POS SMD datasheet.pdf