AVX Corporation TAJS474K025RNJ
TAJS474K025RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS474K025RNJ
Brief Description
CAP TANT 0.47UF 25V 10% 1206
Datasheet Download
TAJS474K025RNJ.pdf
Availability of TAJS474K025RNJ
QUANTITY
TAJS474K025RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS474K025RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS474K025RNJ
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)14 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS474K025RNJ
Related LinksTAJS474, TAJS474K025RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS474K025RNJ Details Description
Related parts for TAJS474K025RNJ
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC EEPROM MEMORY TAG WAFER datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI/SRL 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X6S 0805 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT I2C/SRL 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5142ADBZ datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf