AVX Corporation TAJS684M035RNJ
TAJS684M035RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJS684M035RNJ
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1206
Datasheet Download
TAJS684M035RNJ.pdf
Availability of TAJS684M035RNJ
QUANTITY
TAJS684M035RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJS684M035RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJS684M035RNJ
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJS684M035RNJ
Related LinksTAJS684, TAJS684M035RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJS684M035RNJ Details Description
Related parts for TAJS684M035RNJ
IC HALL EFFECT SWITCH LP TSOP6 datasheet.pdf
CONN SPECIFC KIT LP HDF 50 POS datasheet.pdf
RES SMD 64.2KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
INSERTION TOOL FOR BACKSTACK datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 1.7A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf