AVX Corporation TAJW157M004RNJ
TAJW157M004RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJW157M004RNJ
Brief Description
CAP TANT 150UF 4V 20% 2312
Datasheet Download
TAJW157M004RNJ.pdf
Availability of TAJW157M004RNJ
QUANTITY
TAJW157M004RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJW157M004RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJW157M004RNJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJW157M004RNJ
Related LinksTAJW157, TAJW157M004RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJW157M004RNJ Details Description
Related parts for TAJW157M004RNJ
DIP CABLE - CDP14S/AE14G/X datasheet.pdf
RES MF HV .25W 120K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
CONN EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf