AVX Corporation TAJX227M004RNJ
TAJX227M004RNJ picture photo
Mfg. Part Number
TAJX227M004RNJ
Brief Description
CAP TANT 220UF 4V 20% 2917
Datasheet Download
TAJX227M004RNJ.pdf
Availability of TAJX227M004RNJ
QUANTITY
TAJX227M004RNJ Order Process
Ship out your order
Specifications of TAJX227M004RNJ
Internal Part NumberEIS-TAJX227M004RNJ
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)900 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAJX227M004RNJ
Related LinksTAJX227, TAJX227M004RNJ Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAJX227M004RNJ Details Description
Related parts for TAJX227M004RNJ
CONN PIN 14-20AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 84PLCC datasheet.pdf
IC SER/DESER PROG 40TQFN datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.3VWM 11VC TSLP2 datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 NYLON 26MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf