AVX Corporation TAP106K025DTW
TAP106K025DTW picture photo
Mfg. Part Number
TAP106K025DTW
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
TAP106K025DTW.pdf
Availability of TAP106K025DTW
QUANTITY
TAP106K025DTW Order Process
Ship out your order
Specifications of TAP106K025DTW
Internal Part NumberEIS-TAP106K025DTW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesTAP
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Manufacturer Size CodeE
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAP106K025DTW
Related LinksTAP106, TAP106K025DTW Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAP106K025DTW Details Description
Related parts for TAP106K025DTW
ADAPTER DVI TO HD 15PIN VIDEO datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 0.05" 3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CABLE 8POS .100 JUMPER 1.15 INCH datasheet.pdf
BIPOLAR TRANSISTOR GATE DRIVER N datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 28POS datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 300MW SOT23 datasheet.pdf