AVX Corporation TAP226K025BRW
TAP226K025BRW picture photo
Mfg. Part Number
TAP226K025BRW
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
TAP226K025BRW.pdf
Availability of TAP226K025BRW
QUANTITY
TAP226K025BRW Order Process
Ship out your order
Specifications of TAP226K025BRW
Internal Part NumberEIS-TAP226K025BRW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
SeriesTAP
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.5 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Manufacturer Size CodeH
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAP226K025BRW
Related LinksTAP226, TAP226K025BRW Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAP226K025BRW Details Description
Related parts for TAP226K025BRW
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
FERRITE CHIP 120 OHM 300MA 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf