AVX Corporation TAP335M010SRW
TAP335M010SRW picture photo
Mfg. Part Number
TAP335M010SRW
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 10V 20% RADIAL
Datasheet Download
TAP335M010SRW.pdf
Availability of TAP335M010SRW
QUANTITY
TAP335M010SRW Order Process
Ship out your order
Specifications of TAP335M010SRW
Internal Part NumberEIS-TAP335M010SRW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesTAP
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)10 Ohm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.177" Dia (4.50mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Manufacturer Size CodeA
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAP335M010SRW
Related LinksTAP335, TAP335M010SRW Datasheet, AVX Corporation Distributor
TAP335M010SRW Details Description
Related parts for TAP335M010SRW
IC D/A CONV 12BIT SERIAL 16-DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 120A D2PAK7 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 23.8VC SMB datasheet.pdf
RES 681 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.5W SOT563 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM LOCATOR PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 30PF 5KV datasheet.pdf