Toshiba Semiconductor & Storage TAR5SB30(TE85L,F)
TAR5SB30(TE85L,F) picture photo
Mfg. Part Number
TAR5SB30(TE85L,F)
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Brief Description
IC REG LDO 3V 0.2A SMV
Datasheet Download
TAR5SB30(TE85L,F).pdf
Availability of TAR5SB30(TE85L,F)
QUANTITY
TAR5SB30(TE85L,F) Order Process
Ship out your order
Specifications of TAR5SB30(TE85L,F)
Internal Part NumberEIS-TAR5SB30(TE85L,F)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Regulators - Linear
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.13V @ 50mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 15V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSMV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TAR5SB30(TE85L,F)
Related LinksTAR5SB30, TAR5SB30(TE85L,F) Datasheet, Toshiba Semiconductor & Storage Distributor
TAR5SB30(TE85L,F) Details Description
Related parts for TAR5SB30(TE85L,F)
CAP TANT 33UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14DIP datasheet.pdf
IC LATCH OCT TRANSP 3ST 20-TSSOP datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W/30 AU datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 56POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf