TXC CORPORATION TB-1.544MBE-T
TB-1.544MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-1.544MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-1.544MBE-T.pdf
Availability of TB-1.544MBE-T
QUANTITY
TB-1.544MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-1.544MBE-T
Internal Part NumberEIS-TB-1.544MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-1.544MBE-T
Related LinksTB-1.5, TB-1.544MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-1.544MBE-T Details Description
Related parts for TB-1.544MBE-T
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS M12 5V 12" datasheet.pdf
PLUG 8POS SINGLE ROW STRAIGHT datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484CSPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 64.9 OHM 1% 5W datasheet.pdf