TXC CORPORATION TB-1.544MDD-T
TB-1.544MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-1.544MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-1.544MDD-T.pdf
Availability of TB-1.544MDD-T
QUANTITY
TB-1.544MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-1.544MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-1.544MDD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.544MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-1.544MDD-T
Related LinksTB-1.5, TB-1.544MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-1.544MDD-T Details Description
Related parts for TB-1.544MDD-T
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 4.8A TO-252AA datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIA 1/4NPT 4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 275VAC RADIAL datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST QD 14DHVQFN datasheet.pdf
RES 1K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.55 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3K OHM 5% 15W datasheet.pdf