TXC CORPORATION TB-1.8432MDD-T
TB-1.8432MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-1.8432MDD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-1.8432MDD-T.pdf
Availability of TB-1.8432MDD-T
QUANTITY
TB-1.8432MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-1.8432MDD-T
Internal Part NumberEIS-TB-1.8432MDD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.8432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-1.8432MDD-T
Related LinksTB-1.84, TB-1.8432MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-1.8432MDD-T Details Description
Related parts for TB-1.8432MDD-T
RELAY OPTOMOS 120MA DP-NO 8FLTPK datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 70POS 1MM SLD datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 14A 8DSO datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 250MA 850 MOHM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SNGL DECK NONSHORT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS CABLE PIN datasheet.pdf