TXC CORPORATION TB-1.8432MDE-T
TB-1.8432MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-1.8432MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-1.8432MDE-T.pdf
Availability of TB-1.8432MDE-T
QUANTITY
TB-1.8432MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-1.8432MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-1.8432MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.8432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-1.8432MDE-T
Related LinksTB-1.84, TB-1.8432MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-1.8432MDE-T Details Description
Related parts for TB-1.8432MDE-T
RES SMD 54.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BALUN FILM 0603 870MHZ datasheet.pdf
RECPT EUROCARD TYPE C 144/15 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN +/-15V datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 3V 5MM SMD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 380V 16A CHASSIS datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 76POS 2MM SMD datasheet.pdf
RFSB,S,18.0 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf