TXC CORPORATION TB-10.000MBD-T
TB-10.000MBD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-10.000MBD-T
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-10.000MBD-T.pdf
Availability of TB-10.000MBD-T
QUANTITY
TB-10.000MBD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-10.000MBD-T
Internal Part NumberEIS-TB-10.000MBD-T
Standard Package1
SeriesTB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-10.000MBD-T
Related LinksTB-10.0, TB-10.000MBD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-10.000MBD-T Details Description
Related parts for TB-10.000MBD-T
RES SMD 220 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CABLE ASSMBY USB A TO USB B datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 389VWM 686VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 35W TO263 datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 50 OHM 75W datasheet.pdf