TXC CORPORATION TB-10.000MCD-T
TB-10.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-10.000MCD-T
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-10.000MCD-T.pdf
Availability of TB-10.000MCD-T
QUANTITY
TB-10.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-10.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TB-10.000MCD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-10.000MCD-T
Related LinksTB-10.0, TB-10.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-10.000MCD-T Details Description
Related parts for TB-10.000MCD-T
JUMPER-H1507TR/A2015B/H1505TR 3" datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V 1% BP 1825 datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 55POS 5ROW STR datasheet.pdf