TXC CORPORATION TB-10.000MCE-T
TB-10.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-10.000MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-10.000MCE-T.pdf
Availability of TB-10.000MCE-T
QUANTITY
TB-10.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-10.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TB-10.000MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-10.000MCE-T
Related LinksTB-10.0, TB-10.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-10.000MCE-T Details Description
Related parts for TB-10.000MCE-T
IC OPAMP ZERO-DRIFT TSOT23-5 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 60W datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SLDR PASTE NO-CLN SN42/BI58 50G datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.039UF RADIAL datasheet.pdf