TXC CORPORATION TB-100.000MCD-T
TB-100.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-100.000MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-100.000MCD-T.pdf
Availability of TB-100.000MCD-T
QUANTITY
TB-100.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-100.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TB-100.000MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-100.000MCD-T
Related LinksTB-100., TB-100.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-100.000MCD-T Details Description
Related parts for TB-100.000MCD-T
RECEIVER REMOT CTRL SIDE 36.7KHZ datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 25.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 59MA 111 OHM SMD datasheet.pdf