TXC CORPORATION TB-100.000MDE-T
TB-100.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-100.000MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-100.000MDE-T.pdf
Availability of TB-100.000MDE-T
QUANTITY
TB-100.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-100.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TB-100.000MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-100.000MDE-T
Related LinksTB-100., TB-100.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-100.000MDE-T Details Description
Related parts for TB-100.000MDE-T
RES SMD 11.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP2811 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 8V 6-TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 127 TYPE D 6POS datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1/10W 0805 datasheet.pdf