TXC CORPORATION TB-12.200MBE-T
TB-12.200MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TB-12.200MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 12.20MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TB-12.200MBE-T.pdf
Availability of TB-12.200MBE-T
QUANTITY
TB-12.200MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TB-12.200MBE-T
Internal Part NumberEIS-TB-12.200MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.2MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TB-12.200MBE-T
Related LinksTB-12.2, TB-12.200MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TB-12.200MBE-T Details Description
Related parts for TB-12.200MBE-T
TAPE CLEAR ESD W/SYMBOLS 72 YDS datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 036 datasheet.pdf
SW ROTRY DP 200MA 0.5" SLDR TRM datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-18 AWG 30GOLD datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB16 M32 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A SJP datasheet.pdf
CONN FPC TOP 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
2200UF 50V 18X35,5 datasheet.pdf